Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  Ã–VRIGT / Smycken / Ring 10439020



*

nr 1043 9020


Ring

18 k, med diamanter


Utrop:

5.000 kr

Såld:

1.300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 13 juni 2016
kl 18:37:34


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
11/6 16:53:49 1      1.100 kr
13/6 13:35:59 2      1.100 kr
13/6 13:35:59 1      1.100 kr (Budbetjänt)
13/6 13:37:18 2      1.200 kr
13/6 18:32:18 3      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
  • Läs mer...
Lavering
Lavering är en teknik inom måleriet för att täcka en yta jämnt och utan spår av penseldrag, oftast genom utspädd tusch eller transparent akvarellfärg, oftast på en linjeteckning.
Nisse Strinning (1917-2006)
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
Springare (Stig Lindberg)

bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: diamanter ring smycken vintage
  • 9140 Ring
    Platina, med Brilliant 4,08 ct (Laboratoriediamant..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:00
  • 9235 Servisdelar
    80 delar, ca, Rosenthal, Maria Björnbär, 28 mattal..//
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:51
  • 9378 Terrin
    1800-tal, Kina. Längd: 35 cm, höjd: 27 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:26
  • 9353 Vägghyllor
    String, 3+ 3+ 3 st hyllplan. Bredd: 60 cm, höjd: 5..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:22




Ladda ner broschyr